Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyHackeři napadli web lenovo.com, nejspíš šlo o útok skupiny Lizzard Squad

Hackeři napadli web lenovo.com, nejspíš šlo o útok skupiny Lizzard Squad

Neznámí kyberzločinci napadli oficiální stránky největšího světového výrobce počítačů Lenovo. Uživatelům se po načtení webu spustila slideshow fotografií za doprovodu skladby „Breaking Fee“ z filmu Muzikál ze střední. V tuto chvíli stránky již zobrazují některé prvky z HTML, do původního stavu mají ovšem ještě daleko.

Portál The Verge informuje, že ve zdrojovém kódu byla objevena hláška „nová a změněná web stránka Lenova, feat. Ryan King a Rory Andrew Godfrey“, přičemž obě jména by měla patřit členům hnutí Lizzard Squad.

Prozatím nebylo potvrzeno, zda oba hackeři mají s útokem na Lenovo cokoli společného, nebo jich útočníci pouze využívají jako štít, aby ztížili vyšetřování.

K napadení oficiálního webu Lenovo došlo nedlouho poté, co firma čelila kritice kvůli tomu, že na své notebooky předinstalovávala software, který vystavoval uživatele riziku potenciálního útoku hackerů.

Výrobce po mediálním lynči přislíbil, že v brzké době vydá nástroj, pomocí kterého bude možné zmíněnou aplikaci odstranit. Jak se však ukázalo, hackery to neobměkčilo.

as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře