Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHackathon AT&T a JA Czech dal příležitost mladým talentům

Hackathon AT&T a JA Czech dal příležitost mladým talentům

Koncem uplynulého roku uspořádalo brněnské AT&T ve spolupráci s JA Czech již druhý ročník programátorské soutěže Junior Hackathon 2017. Zúčastnilo se jí celkem 84 studentů z 15 středních škol z celé České republiky.

15 studentských týmů mělo za úkol během 24 hodin vyřešit úkoly z oblastí, jako jsou chytré budovy, Brno 2050 jako chytré město (smart city), automatizace, škola a vzdělávání nebo open data.

Odborná porota složená ze zástupců AT&T a odborníků z oblasti technologií vybrala ty nejlepší z nich: na prvním místě se umístil tým Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, kterou následovali studenti Smíchovské střední průmyslové školy Prahy 5 a Střední průmyslové školy elektrotechnické z Prahy 10.

Výherci získali finanční odměnu v podobě voucherů na zakoupení elektroniky dle vlastního výběru, ti nejlepší stráví den v AT&T a budou mít možnost načerpat cennou zkušenost z prostředí globální telekomunikační společnosti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře