Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyMinecraft si koupilo už přes 144 milionů hráčů

Minecraft si koupilo už přes 144 milionů hráčů

Je až s podivem, kolik lidí ten Minecraft pořád hraje. Hra se objevila na pultech obchodů už v roce 2009, přesto nepřestává stále budit zájem nových a nových fanoušků. Microsoft se nyní pochlubil, že během prosince se do hry připojilo rekordních 74 milionů hráčů. Celkově se pak prodalo dokonce již přes 144 milionů kopií.

Zajímavé na tomto čísle je zejména to, že ukazuje, že si hru za necelý rok koupilo dalších 22 milionu hráčů. To jinými slovy znamená, že každý měsíc se prodají necelé dva miliony Minecraftu.

K největším tahákům hry patří jednoduchost a volnost v budování vlastního světa. Vedle počítačů je Minecraft navíc dostupný také pro konzole a mobily s Androidem a iOS, kde se mu také velmi daří.

V Minecraftu hráč musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery, kterým se musíte bránit.

Za vývojem Minecraftu stojí švédské studio Mojang. To v roce 2014 koupila americká softwarová společnost Microsoft, která jej převzala za 2,5 miliardy dolarů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře