Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyGoogle vydal Android 5.1 Lollipop. Stáhněte si ho pro váš Nexus!

Google vydal Android 5.1 Lollipop. Stáhněte si ho pro váš Nexus!

Společnost Google oficiálně představila vylepšenou verzi svého nejnovějšího operačního systému Android Lollipop. Nová aktualizace, na kterou se dlouho čekalo, přináší hned několik důležitých vylepšení.

Mezi novinky vyzdvihované samotným Googlem patří podpora pro zařízení s dualSIM, hlasové hovory v HD kvalitě (záleží na tom, zda je podporuje operátor) a ochrana zařízení před zcizením Device Protection. Tato funkce zajistí, že telefon nebo tablet zůstane uzamčen vaším Google účtem před nálezcem či zlodějem, a to dokonce i po resetu zařízení do továrního nastavení.

Krom výše zmíněného se nový Android 5.1 dočkal také mírných změn v oblasti animací a v panelu rychlého nastavení.

Prozatím nebylo oficiálně potvrzeno, jestli update vylepšuje správu operační paměti či opravuje problémy s notifikacemi a zvukem na některých zařízeních.

Nový Android 5.1 Lollipop je již nyní dostupný pro Nexus 5, Nexus 10 a Nexus 7 (2012 WiFi). Pokud nechcete čekat na OTA, můžete si nový systém nainstalovat manuálně, firmware stahujte pomocí níže uvedených odkazů:

lollipop-screen-nexus-6

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře