Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyXperie Z2, Z3 a Z3 Compact už brzy dostanou Android 5.0 Lollipop

Xperie Z2, Z3 a Z3 Compact už brzy dostanou Android 5.0 Lollipop

Podle zprávy portálu justaboutphones.com si indičtí majitelé zařízení Xperia Z2, Z3 a Z3 Compact budou moct v nejbližších dnech nainstalovat novou aktualizaci firmwaru, postavenou na Androidu 5.0 Lollipop.

Nové systémové updaty jsou údajně již hotové a v tuto chvíli probíhá jejich umisťování na aktualizační servery, ale zatím jen pro Indii. Další země, jako Spojené státy, Japonsko, Jižní Korea nebo státy EU, si na jejich dostupnost budou ještě muset chvíli počkat.

Aktualizace pro Xperii Z3 má velikost přibližně 630 megabajtů a pro předchůdce, Xperii Z2, je firmware velký zhruba 518 megabajtů.

Nový Android 5.0 Lollipop (na telefony půjde verze 5.0.2) dostanou dle dřívějšího vyjádření výrobce jen zařízení řady Z, tedy Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR a Xperia Tablet Z.

Všechny ostatní telefony a tablety, včetně těch novějších a nejnovějších, jako je Xperia M2 Aqua či Xperia E4, mají smůlu a jejich majitelé musí doufat v podporu komunity na fóru XDA.

147Zdroj: zive.sk

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Může mi někdo poradit prosím? Po aktualizaci na Android Lollipop na Xperii Z3 nemohu najít při odemčeném telefonu výpis hovorů a číselník pro vytáčení. Pouze při zamčeném, ale při odemčeném v sekci Kontakty, kde to bývalo, už to není možné posunout a nevím, kde to najít, aniž bych zamykala telefon (zůstalo tam jen Kontakty, Oblíbené a Skupiny). Přijde mi to jako hloupost, zamykat telefon, abych se podívala na výpis, nebo když chci naťukat cizí číslo. Nemůžu ale přijít na to, kde to najít. Ví někdo? Díky za příp. odpovědi. Jana

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře