Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyGoogle umí ve vyhledávači najít ztracený, zapomenutý nebo ukradený mobil

Google umí ve vyhledávači najít ztracený, zapomenutý nebo ukradený mobil

Ztratil se vám smartphone s Androidem nebo jste ho tak dobře založili, že ho nemůžete najít? Google přichází se zajímavou vychytávkou, kterou určitě oceníte! Stačí, když do vyhledávače zadáte výraz Find my phone, a na mapě se ukáže, kde se váš mobil zrovna nachází. Upozornil na to server zive.cz.

Google zjednodušuje používání své lokalizační služby Android Device Manager, když vyhledávání mobilních zařízení integroval do svého internetového prohlížeče. Do vyhledávacího pole jednoduše napíšete Find my phone (najdi můj telefon) a okamžitě uvidíte, kam se váš smartphone zatoulal. Mobil můžete na dálku prozvonit, ale pro jeho zablokování a vymazání uživatelských dat už se musíte přihlásit do aplikace Android Device Manager (správce zařízení Android).

Aby vám vyhledávání telefonu přes prohlížeč fungovalo, musíte Google používat v angličtině. Na zprovoznění vyhledávání v češtině bychom ale nemuseli čekat dlouho.

FindMyPhone_1024x512-1

 

klikněte na obrázek výše a spustí se animace

ad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře