Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinky8 týdnů v kuse hrál Candy Crush Saga, následně musel být operován!

8 týdnů v kuse hrál Candy Crush Saga, následně musel být operován!

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, zdali vás usilovné hraní může dovést až k operaci, tady máte odpověď: Ano, může! Potvrzuje to studie, která byla publikovaná na medicínském serveru JAMA.

Studie se týká devětadvacetiletého muže, který po dobu 6 – 8 týdnů hrál 6 – 8 hodin denně známou spoj-3 hru Candy Crush Saga. Muž je od narození pravák, ale hru ovládal levou rukou, protože pravou chtěl mít volnou na potřebné úkony jako je příprava jídla, přepínání televize atd. I když to zní šíleně, muž podle všeho není na hraní závislý. Prý chtěl jenom zabít nudu, která do jeho života vstoupila po návratu z vojny.

Během svého herního maratonu si muž utrhl šlachu v ukazováčku. Tato šlacha je jedna ze dvou, která se stará o pohyb tohoto prstu. Zajímavé je, že muž během hraní nepociťoval žádnou bolest. Ta se vracela až tehdy, kdy hru odložil. Doktoři se proto zamýšlejí nad možností, že někteří lidé mohou být na hrách závislí kvůli tomu, že jim pomáhají v boji proti bolesti. Doktor Andrew P. Doan, jeden z hlavních autorů studie k tomu dodal: „Musíme si být vědomí, že některé hry mohou působit jako digitální léky proti bolesti. A rovněž si musíme uvědomit, že tyto znalosti mohou být zneužitelné.“

Candy-Crush-Saga-Screenshot-01

Zdroj: JAMA

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře