Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyGoogle spustí YouTube pro děti, bez nevhodného obsahu i komentářů

Google spustí YouTube pro děti, bez nevhodného obsahu i komentářů

Už za dva dny se v obchodě Play objeví nová aplikace, která se jmenuje YouTube „For“ Kids (Youtube pro děti). Vyznačovat se má přehledným a zjednodušeným ovládáním, nezávadným obsahem a možností předplatného. Zprvu bude dostupná ale jen pro zařízení s mobilním operačním systémem Android.

Hlavní doménou aplikace je dle uveřejněného obrázku přehledné uživatelské rozhraní s ohledem na nejmenší. Úvodní obrazovku tvoří osm velkých ikon, přes které se děti snadno budou moct prokliknout na populární kanály.

V horní části obrazovky se nachází pětice ikonek. Přes symbol televize se bude možné dostat k populárním kanálům, ikonka rádia nabídne oblíbené písničky, žárovka zobrazí vzdělávací obsah a kliknutím na dalekohled se ukáží populární dětské videa. Přes piktogram lupy bude k dispozici vyhledávání.

Samozřejmostí má být i řada nastavení pro rodiče. Například díky funkci časový zámek se aplikace po uplynutí zvoleného časového úseku vypne a pro její opětovné spuštění bude vyžadováno heslo. K dispozici bude také možnost předplatného (4,99 dolaru/měsíc), které odstraní reklamy a umožní uložení videí pro offline přehrávání.

K uvolnění aplikace YouTube Kids dojde již toto pondělí, tedy 23. února.

635599792109607811-YouTube-Kids-ScreenshotZdroj: usatoday

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře