Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle si pronajal největší digitální billboard na světě. Měsíčně za něj zaplatí...

Google si pronajal největší digitální billboard na světě. Měsíčně za něj zaplatí 50 milionů korun

Největší billboard na světě se tento týden rozsvítil na Times Square v centru New Yorku. Panel obepínající celou jednu stranu hotelu Marriott Marquis je dlouhý jako fotbalové hřiště a jeho výška odpovídá osmi patrům domu. První zákazník, kterým je společnost Google, za něj měsíčně zaplatí více než padesát milionů korun, což je nejvíce, co kdy bylo za venkovní reklamu v Americe pravidelně placeno.

„Pokud jde o Times Square, na velikosti opravdu záleží,“ řekl pro on-line deník The New York Times mluvčí firmy Clear Channel David Grabert, která plochu pronajímá. Největší billboard na planetě se nachází nad křižovatkou, jíž denně projde kolem 300 000 chodců a dalších 115 000 lidí po ní projede v autech.

4

Firma Clear Channel neinformovala o technologii použitých displejů, má jít ale o panely Mitsubishi Diamond Vision. Celkové rozlišení billboardu dosahuje 10 048 × 2 368 px, což znamená celkem téměř 24 milionů pixelů.

Megabillboard zatím běží v testovacím provozu a zobrazuje reklamu na výstavu digitálního umění. Google si ho pronajal od 24. listopadu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře