Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle program Nexus nezařízne. Zatím ještě ne…

Google program Nexus nezařízne. Zatím ještě ne…

V poslední době se začaly šířit spekulace, že série referenčních přístrojů Nexus brzy skončí. Tyto zprávy zarmoutily nejednoho fanouška čistého Androidu. Zbytečně. Nyní se totiž ukázalo, že značka Nexus nezanikne.

„Lidé počítali s koncem Nexus zařízení, protože přijde něco jiného. To je ale naprosto mylný závěr,“ uvedl v interview pro server Read Write šéf vývoje Androidu Dave Burke a pokračoval: „Neexistuje žádný způsob, jak stvořit open source kód bez telefonu, tabletu nebo jiného zařízení.“

„Víte, myslím si, že Nexus je zajímavý v tom, že vyjadřuje naši představu o tom, jak by měl Android běžet. Je to vyjádření, v některých ohledech také téměř vyjádření čistoty. Nevidím důvod, proč bychom se od toho měli odvracet, nedávalo by to vůbec žádný smysl,“ zaznělo ještě v rozhovoru.

V budoucnu se tedy nejspíš dočkáme uvedení nástupce současného Nexusu 5.  Spekuluje se také o vydání nového devitipalcového tabletu Nexus od HTC. Obě dvě zařízení by se mohly začít prodávat na podzim.

N5

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře