Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyTvůrce Flappy Bird chystá novou hru, bude zaměřená na kompetitivní multiplayer

Tvůrce Flappy Bird chystá novou hru, bude zaměřená na kompetitivní multiplayer

Dong Nguyen se pustil do tvorby nové hry. Ta by se měla točit okolo soupeření dvou hráčů. Podle Nguyenových slov je tato hra větším projektem, než byla hra Flappy Bird. Tvůrce ji prý vnímá jako několik menších her, které je třeba dát citlivě dohromady. Na druhou stranu bychom však neměli čekat žádný tříáčkový titul. Nguyen se v první řadě soustředí na zachování jednoduchosti.

Vedle práce na novém titulu se Nguyen pravděpodobně věnuje i tvorbě předělávky jeho staré hry Flappy Bird. Ta by v létě měla vyjít ve značně vylepšené formě. Hlavní změnou bude tzv. „cooldown“ systém, jehož prostřednictvím budou hráči nuceni mezi jednotlivými hrami chvíli vydechnout, čímž by se Flappy Bird měl stát méně návykovým. Další rozdíly pak najdeme v upravené grafice, nových postavách, multiplayeru, nebo v nových překážkách a prostředích.

Během rozhovoru na konferenci GameLab Nguyen také uvedl na pravou míru zvěsti, že Nintendo na něj chtělo podat žalobu ohledně autorských práv (zelené trubky z Maria). Podle jeho slov ho společnost nikdy nekontaktovala a neprojevila nesouhlas ani jiným způsobem.

Pokud byste se o rozhovoru s tvůrcem hry Flappy Bird chtěli dozvědět více, přejděte na stránky zde.

flappy-bird

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře