Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyGoogle prodal už víc než pět milionů kartonových brýlí pro virtuální realitu

Google prodal už víc než pět milionů kartonových brýlí pro virtuální realitu

Google Cardboard je asi nejlevnější způsob, jak si nechat zobrazit virtuální realitu a sférické záběry. Jedná se totiž o papírové brýle se dvěma čočkami, před které umístíte smartphone. A to je vše. Koupit se dají za pár dolarů, a jak se ukazuje, u uživatelů jsou díky tomu velmi populární.

Google, respektive jeho mateřská společnost Alphabet se nyní pochlubila, že její jednoduché brýle už si do dnešního dne pořídilo více než pět milionů zájemců.

Cardboard je však populární i v samotných mobilech. Podle Googlu už proběhlo přes 25 milionů stažení některé ze zhruba tisícovky VR aplikací, přičemž skoro deset milionů aplikací přiteklo do chytrých telefonů během posledního kvartálu loňského roku.

Nejpopulárnějšími hrami a aplikacemi podle počtu stažení, hodnocení nebo uživatelských recenzí jsou Chair in a room, Vrse, Lamper VR: Fireflx Rescue, Caaaaarboard! a Proton Pulse.

Na portálu YouTube pak lidé již zhlédli přes 350 000 hodin videí a sami pomocí aplikace Cardboard Camera pořídili více než 750 000 sférických fotek.

 1

6

2

3

4

5

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře