Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyGoogle Play ? obchod pro Android, oslavil 15 miliard stažení

Google Play ? obchod pro Android, oslavil 15 miliard stažení

Po oznámení z minulého týdne, kdy jeden anglický časopis přišel s tvrzením, že internetový obchod Play zaznamenal již více jak 15 miliard stažení, dnes do celé věci vnesl jasno samotný technologický gigant Google.

Podle mluvčího této společnosti byl historický milník 15 miliard stažení překročen už před několika týdny. Hranice 11 miliard stažební se podařilo překonat v lednu.

Pro porovnání: konkurenční Apple Store dosáhl 15 miliard stažení již loni v červenci, letos v březnu se pak Apple pochlubil tím, že jeho elektronický obchod zaznamenal už 25 miliard úspěšných pokusů o stažení.

Rozdíly mezi oběma obchody jsou i v počtu nabízených programů, zatímco App Store dnes hostí přibližně 600 000 aplikací a her, Google Play nabízí ke stažení 500 000 položek.

Propastný rozdíl je pak mezi oběma řešeními zejména v případě vygenerovaných zisků pro vývojáře. Apple už podle dostupných informací vyplatil vývojářům více než 4 miliardy dolarů. V případě Google byla částka výrazně nižší ? pouze 320 milionů.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Kedysi som vlastnil nokiu N95, instaloval sis aplikacie pomocou PC Suite alebo z karty. Potom som mal HTC HD2 s WM 6.5, takisto instalovanie aplikacii z pc, alebo z sd karty. Teraz mam ten isty HTC HD2 s Androidom, a musim povedat ze stahovanie pomocou Google Play/Store je pohodlnejsie a celkom som si nanho zvykol 🙂 Myslim ze je to super vec 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře