Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC prý spolupracuje s Facebookem na vývoji dalšího smartphonu

HTC prý spolupracuje s Facebookem na vývoji dalšího smartphonu

Společnost HTC, která v minulých týdnech uvedla na trh úspěšné smarthony řady One, včetně modelu X s čtyřjádrovým čipsetem nVidia Tegra 3, údajně spolupracuje na vývoji nového zařízení s Facebookem, informoval o tom prestižní server Yahoo!.

Pro HTC, kterému se v posledních měsících příliš hospodářsky nedaří, by to byla velká přiležitost, jak se zviditelnit. Trhu se smarpthony totiž momentálně vládne Apple se Samsungem. A nic nenasvědčuje tomu, že se to v dohledné době změní.

Nepřehlédněte: Otestovali jsme výkon Tegry 3 ve smartphonu HTC One X

Prvními plody spolupráce tchajwanského výrobce s Facebookem provozujícím stejnojmennou sociální službu byly mobilní telefony ChaCha a Salsa. U zákazníků se ale výrazněji neprosadily.

Připravovaný nový model by měl být údajně ještě více svázaný s nejpoužívanější sociální sítí. Na trhu by se mohl objevit někdy na podzim.

Osobně si myslím, že pokud se takové zařízení doopravdy začne prodávat, u uživatelů větší úspěch nenaznamená. Facebookové tlačítko pro rychlé sdílení hudby, fotografií nebo své polohy, které HTC označuje jako Quickshare, není nic, na co by uživatelé ve velkém slyšeli. Přístroj by musel nabídnout ještě něco navíc.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře