Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle omezuje výrobce telefonů. V Rusku musí změnit Android

Google omezuje výrobce telefonů. V Rusku musí změnit Android

Antimonopolní úřad v Rusku (FAS) rozhodl o tom, že Google musí změnit své dohody s výrobci mobilních zařízení. Po těch údajně požadoval, aby na přístrojích s operačním systémem Android upřednostňovali jeho vyhledávač a další aplikace.

Firma má na úpravu podmínek spolupráce se svými hardwarovými partnery měsíc a půl, pokud tak neučiní, hrozí ji pokuta, která by mohla činit až 15 procent celkových loňských příjmů na ruském trhu, uvedl server Techcrunch. Lhůta vyprší osmnáctého listopadu.

FAS zahájil vyšetřování Googlu na popud jeho ruského konkurenta Jandex. Ten je na tamním trhu s vyhledávači jedničkou, jeho podíl ale klesá s tím, jak přibývá mobilů a tabletů s Androidem.

Google se k rozhodnutí ruského antimonopolního úřadu zatím oficiálně nevyjádřil. Nejsou to však první obvinění na jeho adresu. Firmu již několik let vyšetřují také antimonopolní úřady v Evropě, které ji podezřívají, že porušuje evropská antimonopolní pravidla a zneužívá dominantního postavení na trhu s internetovým vyhledáváním.

android_reuters_69

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře