Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyGoogle oficiálně oznámil Android One, levné mobily pro Indii bez balastu od...

Google oficiálně oznámil Android One, levné mobily pro Indii bez balastu od výrobců

Google oznámil dostupnost prvních smartphonů z programu Android One. Jedná se o levná zařízení s cenovkou kolem 2 200 Kč a čistým systémem, určená pro lidi z rozvíjejících se trhů, kteří nikdy neměli přístup k informačním technologiím.

Zpočátku budou na indickém trhu dostupné mobily od výrobců Micromax, Karbonn Mobile a Spice Mobile, které mají v podstatě identickou výbavu a odlišují se pouze designem.

Smartphony mají rozměrný 4,5palcový displej s FWVGA rozlišením 854 × 480 pixelů, čtyřjádrový procesor MediaTek na frekvenci 1,3 GHz, 1 GB RAM, 4 GB uživatelské paměti, slot pro microSD karty, pětimegapixelový fotoaparát s bleskem, čelní dvoumegapixelovou kameru pro selfie, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a také podporu 3G frekvencí a dvou SIM. Baterie je kapacity 1 700 mAh, operačním systémem je čistý Android 4.4.4 KitKat. Google přitom garantuje brzkou aktualizaci na novou verzi, prozatím známou jako L Preview – o aktualizace systému se internetový gigant bude starat sám.

Takto vybavený mobil bude prostřednictvím e-shopů Amazon India, Snapdeal a Flipkart možné pořídit za 105 dolarů, v přepočtu 2 240 Kč.

Do programu Android One se zapojila celá řada výrobců, například také Acer, Asus, Alcatel nebo HTC, už brzy se tedy dočkáme představení dalších smartphonů.

Zdroj:  The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře