Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle O mně: Podívejte se, jaké informace sdílíte veřejně

Google O mně: Podívejte se, jaké informace sdílíte veřejně

Otázka ochrany soukromí se stává stále palčivější. Velcí giganti typu Facebook, či Google o lidech sbírají hromadu informací, které se pak dají lehce zneužit. Internetový gigant Google si je moc dobře vědomý, že lidé se o své soukromí opravdu bojí, takže spustil bezplatnou službu Google O mně.

V této službě uživatelé mohou zkontrolovat, jaké informace o sobě sdílí s ostatními uživateli, případně tyto informace upravit nebo rovnou smazat. Z Google profilu tak můžete dostat třeba své příjmení, nebo datum narození.

V budoucnosti by chtěl Googe do služby přidat několik pokročilých funkcí, jako třeba možnost podívat se na to, jak vás ve službách Google vidí ostatní uživatelé.

Potenciál Google O mně je obrovský, což víme nejen my, ale i společnost Google. Tímto způsobem by totiž mohla (alespoň částečně) uklidnit nespokojené uživatele, kterým se sběr dat nelíbí. Uvidíme, jak se s tím Google popasuje. Doufejme, že tento potenciál nepromarní.

Ke službě Google O mně se dostanete přes tento odkaz.

o mne

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře