Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle nepovolí výrobcům měnit GUI systému Android Wear

Google nepovolí výrobcům měnit GUI systému Android Wear

Společnost Google neumožní jednotlivým výrobcům upravovat systém Android Wear, uživatelské prostředí bude plně pod kontrolou americké internetové společnosti. V interview pro Ars Technica to uvedl Dave Burke.

Pro uživatele jde jistě o vítaný krok, na druhou stranu výrobci tím ztratí určitý díl vlastní identity.

„Uživatelské prostředí bude v tomto případě součástí výrobku,“ řekl v rozhovoru Burke a dodal, že cílem Googlu je nabídnout lidem konzistentní uživatelský zážitek napříč platformami. Když se vám tedy například rozbijí hodinky s Android Wear a rozhodnete se, že si koupíte si nové, už se nebudete muset znovu učit je ovládat, protože jejich uživatelské prostředí bude identické.

Nositelnému příslušenství se věští velká budoucnost. Některé nedávno představené modely, jako třeba Moto 360 s kruhovým ciferníkem, vypadají dokonce i velmi elegantně.

Chytré hodinky s Android Wear uživateli umožní například posílat zprávy a přijímat notifikace ze sociálních sítí nebo dalších komunikačních služeb. Stejně tak zobrazí upozornění o doručeném e-mailu. Ovládat je lze i hlasem, stačí říct „Ok Google“ a ony vám odpoví na různé dotazy, třeba vám sdělí kolik je hodin nebo jaké je počasí.

Do prodeje se první produkty s Android Wear dostanou během několika příštích dnů. V Česku se ale oficiálně prodávat nebudou.

wear

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře