Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle Mapy už nepotřebují internet. Na konkurenci ale stále nestačí

Google Mapy už nepotřebují internet. Na konkurenci ale stále nestačí

S novou aktualizací aplikace Google Mapy můžete i bez připojení k internetu využít navigaci, hledat konkrétní místa a zjišťovat o nich užitečné informace, třeba otevírací dobu nebo recenze na daný podnik.

Ne všude je k dispozici obstojné připojení k internetu, což představuje obrovský problém pro všechny, kteří chtějí prozkoumávat svět kolem sebe. S mobilními Mapami Google můžete nyní starosti s hledáním signálu hodit za hlavu a vyrazit i do míst, o která internet zatím nezavadil.

Pokud si chcete stáhnout určitou oblast, jděte do menu Map Google – „Offline Areas“ a ikonkou „+“ ji přidejte. Druhá možnost je vyhledat dané město či oblast a kliknout na ikonku „Download“. Jedna ukládaná oblast může mít až 2,5 GB.

Jakmile Mapy zjistí špatný signál, přepnou se automaticky do offline režimu. Až se situace zlepší, Mapy se opět připojí k internetu, abyste mohli využít i další funkce, např. dopravní podmínky. Kvůli velkému objemu dat je povolené stahování map jen při připojení k WiFi.

Poprvé Google tuto novinku předvedl v květnu na konferenci I/O. Aktualizace pro zařízení s Androidem a iOS by se měly objevit v následujících týdnech.

Offline Maps setup

Názor:

Google se snaží konkurenci dohnat, ale ještě je od ní na míle daleko. Dokazuje to např. to, že k uložení mapy do offline režimu musí uživatelé volit příliš malý úsek (velké přiblížení mapy). Na uložení celého státu tedy zapomeňte. To se přitom může hodit, když o dovolené vycestujete za hranice.

Další nepříjemností je, že se uložené mapy z paměti vašeho zařízení po uplynutí třicetidenní lhůty automaticky smažou. Google tak patrně hodlá zajistit aktuálnost dat, uživatele to ale zřejmě bude dostávat do velkých nesnází. Zkrátka a dobře, konkurence (jako např.  Here mapy či Mapy.cz od českého Seznamu) je na tom stále lépe.

product-offroad-howitworks-v1-r2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře