Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle má nové logo bez patek. Co na něj říkáte?

Google má nové logo bez patek. Co na něj říkáte?

Americká firma Google opravdu touží začít novou etapu své historie a tak nedlouho poté, co se stala součástí holdingu Alphabet, představuje nové logo.

Jedná se už o pátou úpravu loga firmy od roku 1998, kdy internetový vyhledávač začal nabízet své služby. Hlavní změnou je typ použitého písma. Nově bylo využito bezpatkové písmo zvané sans serif.

Google na svém blogu uvedl, že ke změně loga přistoupil kvůli tomu, aby bylo dobře čitelné na všech zařízeních, tedy například na chytrých hodinkách. Na velmi malých obrazovkách s nižším rozlišením se totiž bezpatkové písmo vykresluje lépe, než písmo patkové.

Oznámení o změně loga přichází tři týdny poté, co firma překvapivě vytvořila holding s názvem Alphabet, tedy abeceda. Ten má do budoucna sdružit mnoho dceřiných společností a oddělit hlavní aktivity v oblasti internetové reklamy od nových podniků, jako jsou autonomní vozidla.

OGB-INSIDER-BLOGS-_3425560a

 

pro přehráni animace klikněte na logo

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře