Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyApple chce posílit pozice na firemním trhu. Uzavřel partnerství s počítačovým obrem...

Apple chce posílit pozice na firemním trhu. Uzavřel partnerství s počítačovým obrem Cisco

Společnosti Cisco a Apple budou spolupracovat na vývoji nových produktů a aplikací pro podnikové uživatele přístrojů s operačním systém iOS. V síťových prvcích Cisco bude rozšířena podpora zařízení Applu tak, aby je bylo možné lépe integrovat do firemních sítí a byl plně využit potenciál všech jejich aplikací.

Na detailech spolupráce pracovalo vedení obou společností deset měsíců. „Je jasné, že partnerství s firmou Cisco umožní změnit způsob práce ve firmách,“ uvedl současný generální ředitel společnosti Apple Tim Cook. Výrobce mobilní elektroniky se však nespojil jen s Cisco Systems. V loňském roce již uzavřel podobnou dohodu s gigantem IBM, s nímž začal pracovat na business aplikacích pro iOS systémy.

Stále větší pronikání Applu na podnikový trh by mohlo pomoci zastavit slabší prodeje iPadů. Za posledních šest čtvrtletí došlo k poklesu příjmů z jejich prodejů o 24 procent. Standardní spotřebitelský trh již nemůže přinést nějaký významný růst, ovšem korporátní sféra s řadou užitečných a pro práci speciálně nadesignovaných aplikací by mohla prodeje celosvětově nejúspěšnějšího tabletu znovu nastartovat.

cisco_apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře