Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyNa tohle nemáš, Samsungu! Gigaset ME Pro je první smartphone s 5...

Na tohle nemáš, Samsungu! Gigaset ME Pro je první smartphone s 5 GB RAM

Veletrh IFA je v plném proudu a po několika světových výrobcích představila své novinky také značka Gigaset. V Berlíně konkrétně ukázala chytré telefony ze série ME, které lákají na zajímavé specifikace a příznivou cenu. Nejvybavenější model Me Pro má jako vůbec první smartphone na světě ve výbavě 5 GB operační paměti!

Vrcholný zástupce dnes představené nové řady chytrých telefonů společnosti Gigaset (dříve Siemens) si připisuje jedno významné světové prvenství. Je totiž vybaven operační pamětí v kapacitě 5 GB. To je hodnota běžná spíše pro stolní počítače nebo notebooky. V současné době je u chytrých telefonů a tabletů maximem (nikoli však standardem) porce 4 GB (např. ZenFone 2 či Galaxy Note 5).

Gigaset ME Pro je (přerostlý) smartphone s 5,5palcovým displejem, výkonným osmijádrovým procesorem Snapdragon 810 od Qualcommu a velkou 4000mAh baterií, která by měla zaručit velmi dobrou výdrž na jedno nabití. Kvalitní fotografie a videa pak slibuje dvojice fotoaparátů s rozlišením 8 Mpx (čelní) a 16 Mpx (zadní). Cena velmi dobře vybaveného mobilu byla stanovena na 549 eur, v přepočtu zhruba 14 800 Kč.

Chytré telefony Gigaset ME se začnou prodávat nejdříve ve Velké Británii, Nizozemí, Španělsku, Francii, Belgii, Itálii, Turecku a Polsku. O České republice a Slovensku se výrobce v průběhu tiskové konference ani slůvkem nezmínil.

gigaset-me-proZdroj: AA

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Škoda jen že Android to nevyužije. Ale Hoňte se za číslama dětičky, hoňte.

    • ale využije.. a plakejte ovečky plakejte že se ani otevřené stránky neudrží v paměti 😉

      • problém je v tom, že tady ta paměť není o tom, aby se otevřené stránky udržely v paměti, ale o tom, že Android tu paměť neumí kloudně využívat a stejně ji postupně sežere úplně celou a ani těch 5GB za chvíli stačit nebude 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře