Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle kupuje firmu DeepMind, která se zaobírá vývojem umělé inteligence. Za 500...

Google kupuje firmu DeepMind, která se zaobírá vývojem umělé inteligence. Za 500 milionů dolarů

Společnost Google oznámila další akvizici. Tentokrát kupuje startup DeepMind Technologies, který se věnuje vývoji umělé inteligence. Podle zahraničních médií za něj zaplatí 500 milionů dolarů.

Firmu DeepMind se sídlem v Londýně založil v roce 2012 neurovědec a designér počítačových her Demis Hassabis. S vývojem výkonných algoritmů strojového učení mu pomáhá dalších zhruba 70 zaměstnanců.

„Kombinujeme nejlepší techniky z učení strojů a systémů neurovědy pro tvorbu mocných, univerzálních, učících se algoritmů,“ uvádí se na stránkách DeepMind. „Naše první komerční aplikace jsou v simulacích, elektronickém obchodování a ve hrách,“ pokračuje text.

Podobně jako v případě firmy Nest, která vyrábí inteligentní detektory kouře, tak i nyní jde ze strany Googlu hlavně o nákup mozků a know-how. O DeepMind se nedávno vážně zajímal například také Facebook.

Za celý loňský rok Google koupil osm firem věnujících se robotice včetně legendární Boston Dynamics.

G

Zdroj: DeepMind 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře