Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyGoogle Glass brzy dostanou KitKat, s měsíčními updaty je ale konec

Google Glass brzy dostanou KitKat, s měsíčními updaty je ale konec

Chytré brýle od Googlu se konečně dočkají nejnovější verze systému Android KitKat. Doteď byli uživatelé Google Glass v programu Glass Explorer zvyklí na pravidelné měsíční aktualizace menšího rázu. Těm ale podle všeho odzvonilo a těšit se můžeme sice ne na tak časté, ale o to propracovanější updaty.

Poslední aktualizace chytrých brýlí proběhla v prosinci loňského roku. Lednový update se zpozdil a následně se přesunul na únor, přičemž při dalším zpoždění vyšlo najevo, co Google vlastně chystá. Zaměstnankyně Googlu Teresa Z. se vyjádřila ke komunitě uživatelů následovně: „Vím, že to může být pro některé zklamáním, ale pracujeme na hodně věcech. Některé z nich fungují skvěle, jiné zkrátka ještě potřebují doladit. V tomto případě je lepší radši s aktualizací počkat, než vydat něco, co by nefungovalo plynule.“

Zatímco však samotný Google nevydal žádné oficiální informace, kdy se na slibovaný update můžeme těšit a jaká vylepšení že to brýle čekají, Teresa Z. byla vstřícnější, a poskytla informace Glass Explorers (název pro skupinu testující Google Glass), že kromě samotného KitKatu se můžou těšit také na Bluetooth 4.0 a další úsporné prvky. Celkově by mělo být používání brýlí snazší a plynulejší.

Od vzniku Explorer programu, což je méně než rok, vydal Google už celých osm aktualizací.

google_glass_style_03Zdroj: CNET

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře