Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyTohle je hlasová asistentka Cortana, odpověď Microsoftu na Siri

Tohle je hlasová asistentka Cortana, odpověď Microsoftu na Siri

Microsoft integruje do nové verze operačního systému Windows Phone kromě jiného také virtuální asistentku Cortanu, která se bude umět učit a nabídne uživatelům odpovědi na různé otázky.

Hlasové ovládání v telefonu už delší dobu nabízí Apple i Google. S nadcházející verzí mobilního systému Windows Phone s k těmto společnostem se svým vlastním řešením pojmenovaným jako Cortana připojí i Microsoft.

Vyhledávání propůjčí hlas herečka Jen Taylor, která namluvila i původní Cortanu, virtuální asistentku Master Chiefa, hlavního hrdiny herní série Halo.

Cortanu bude ve WP8.1 reprezentovat modrý animovaný kruh, skrze který bude hlasová asistentka vyjadřovat emoce. Těch by mělo být podle dostupných zpráv celkem šest (přemýšlení, ohleduplnost, omluva, spokojenost, citlivost a rozpaky).

Velkou zajímavostí a odlišností od konkurenčních řešení Siri a Google Now je, že uživatelé budou moct virtuálního pomocníka přejmenovat, když budou chtít, dokládá to exkluzivní screenshot serveru The Verge.

K představení platformy Windows Phone 8.1 dojde na konferenci BUILD v dubnu. Krátce poté bude nefinální verze operačního systému k dispozici vývojářům.

cortana1

cortanasettings1_560

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Nechci vám znevažovat novinku, ale pokud se nepletu, tak ten screen ukazuje, že lze změnit jak bude Cortana oslovavat uživatele a ne jak vy budete oslovovat „ji“.

    [change my name]
    „Change the name Cortana uses for you, or how Cortana pronounces it.“

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře