Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyGoogle chce vyrábět vlastní procesory pro Android

Google chce vyrábět vlastní procesory pro Android

Podle nejnovějších informací hledá Google mezi výrobci čipů partnery, kteří mu pomohou s vývojem vlastních procesorů založených na architektuře ARM. Nové čipy by měly najít využití v přístrojích s operačním systémem Android.

Předpokládá se, že užší provázanost hardwaru a softwaru bude klíčová pro budoucí produkty, které přinesou pokročilé funkce určené pro rozšířenou a virtuální realitu. Díky vlastnímu návrhu by mohl Google mnohé specializované softwarové funkce vtěsnat přímo do čipu.

Tvůrce platformy Android na svém webu konkrétně hledá někoho, kdo má více jak desetiletou zkušenost s návrhem procesorů, přičemž uchazeč by měl mít za sebou úspěšné dokončení „vysoce výkonných multimediálních čipů“.

Procesory z vlastní dílny by pomohly Googlu lépe konkurovat Applu v segmentu prémiových zařízení. Firma, kterou založil Steve Jobs, si vlastní čipy pro mobilní telefony a tablety, které známe pod názvy iPhone a iPad, navrhuje už roky. Ty jsou díky tomu pověstné svou odladěností systému a téměř bezchybným uživatelským zážitkem.

google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře