Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyZaměstnanci žalovali Apple, u soudu ale neuspěli

Zaměstnanci žalovali Apple, u soudu ale neuspěli

Přibližně 12 400 Apple zaměstnanců z celkem 52 kalifornských Apple Storů zažalovalo svého zaměstnavatele kvůli „ponižujícím“ osobním prohlídkám, které museli podstoupit před odchodem na oběd a následně i domů. Soudce jejich žalobu zamítl.

V rámci žaloby zaměstnanci po Applu žádali odškodnění ve výši několika dolarů za každou hodinu, kterou strávili při čekání na pravidelné osobní prohlídky, a navrch „malé“ odškodnění. Kdyby byl Apple v tomto bodě uznán vinným, podle expertů by se jeho celkové výdaje mohly vyšplhat až na 60 milionů dolarů, k čemuž by dále musela být přičtena případná pokuta udělená soudem.

Soudce žalobě nevyhověl kvůli tomu, že zaměstnanci se prohlídkám mohli vyhnout, kdyby si do práce nebrali příruční zavazadla. Právě ta se totiž stala hlavním cílem prohlídky. Právníci jsou prý výrokem soudu velmi zklamaní a nyní zvažují odvolání.

Podobnou žalobu řešil přibližně před rokem americký nejvyšší soud. K němu se dostala žaloba skladníků z Amazonu, kteří taktéž žádali proplácení bezpečnostních prohlídek.

FILE-In this Friday, March 16, 2012, photo, Apple employees welcome hundreds of customers in front of the Apple store at a shopping mall in Oberhausen, western Germany, as the new iPad goes on sale at the Apple store. On Monday, Aug. 20, 2012, Apple set a new record for the most valuable company at $621 billion, beating Microsoft's 1999 high. (AP Photo/Martin Meissner, File)

Zdroj: Bloomberg

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře