Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyGalaxy Grand 2 – Slušně vybavený dvousimkový Samsung

Galaxy Grand 2 – Slušně vybavený dvousimkový Samsung

Firma Samsung oficiálně představila svůj nový smartphone. Jde o model Galaxy Grand 2, který by měl být levnější alternativou křížence telefonu a tabletu Galaxy Note 3, od které si mimo jiné vypůjčil i zadní kryt v imitaci kůže. Nový tabletomobil bude existovat i ve verzi pro dvě SIM karty.

O Samsungu Galaxy Grand 2 toho bylo v poslední době napsáno už dost. Displej má nakonec úhlopříčku 5,25 palce a HD rozlišení 720 × 1280 px. Pod kapotou bije čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz a najdeme zde také 1,5 GB operační paměti.

Vylepšení se dočkal také akumulátor, který nyní nabízí 2600 mAh (Galaxy Grand disponoval 2100mAh baterií). Kapacita vestavěné paměti je v základu 8 GB a jde ji zvětšit pomocí paměťových karet. Fotoaparát je vybavený jednou LED pro přisvícení v nepříznivých podmínkách a má rozlišení osm megapixelů.

Model Galaxy Grand 2 používá operační systém Android ve verzi 4.3 Jelly Bean. O případné aktualizaci na KitKat ze strany výrobce ale zatím nepadlo ani slovo.

Design nového phabletu od Samsungu navazuje na styl zavedený modelem Galaxy Note 3. Není to také žádný drobeček. Má rozměry 146,8 × 75,3 × 8,9 mm a hmotnost 163 gramů.

Grand2

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře