Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenzeLiveSport - Sportovní výsledky jednoduše a na dosah ruky

LiveSport – Sportovní výsledky jednoduše a na dosah ruky

Již od poloviny minulého měsíce se sportovní nadšenci mohou těšit nepřeberným počtem výsledků, které si nyní pohodlně nosí po kapsách. Ano, internetový server LiveSport.cz poskytující sportovní zpravodajství vypustil do světa aplikaci pro chytré telefony. Na aplikaci se podíváme v číslech, zaměříme se na funkce a chybět nebude ani krátký pohled na vydanou aktualizaci. 

Existuje jen málo fandů hokeje, fotbalu, tenisu nebo badmintonu či jakéhokoliv jiného sportu, kteří by neznali výsledkovou bibli LiveSport. Jednoduché vyhledávání, živé sledování, ukládání oblíbených utkání, přehledné statistiky, vše co si půl milionu spokojených uživatelů chválí. Jak se s těmito přednostmi poprala verze pro chytré telefony?

Na úvod se sluší říct, že když se bavíme o verzi pro chytré telefony, nemyslíme tím bohužel všechny. Aplikací se zatím mohou chlubit jen majitelé iOS. Verze pro Android je ve fázi realizace a hotová by měla být do konce letošního roku.

Livesport1

První dojmy

Úvodní obrazovku zkrášluje čtveřice sportovců, jejichž přízně se můžeme těšit jen několik sekund, tudíž v cestě za očekávanými výsledky nikterak nezpomaluje. Pokud si ovšem pravidelně mažete aplikace z multitaskingu, zpomalující vám mohl připadat krok, který naštěstí v nové verzi nenajdeme. Jednalo se o grafickou nápovědu, která znázorňovala k čemu, jaké tlačítko slouží. Dalo by se to přirovnat k tutoriálům, vyskytujícím se pouze při prvním spuštění. Naopak u LiveSport se tento screen zobrazoval pokaždé, a pro pravidelného uživatele se mohl jevit jako zbytečný. Jakmile jste si byli jistí, že názorná pomůcka není zapotřebí, stačilo kliknout na kterékoliv místo na obrazovce a nápověda sama zmizela. Osobně si myslím, že by se tato jindy užitečná pomůcka mohla zobrazovat ve formě nápovědy, po rozkliknutí příslušné ikonky. Jak bylo řečeno, nejnovější aktualizace tento „problém“ vyřešila a nápověda se nezobrazuje. Za rychlou reakci vývojářský tým zaslouží pochvalu.

Funkce

V této fázi spuštění již nic nebrání se vrhnout do džungle resultátů naservírovaných přímo před nos. Konkrétně, a to v číslech, lze vyhledávat z dvaceti šesti sportů, tří tisíc soutěží a několika tisíc aktualizovaných zápasů denně. Jak se v takovém množství vyznat a neztratit ale není nic složitého. Takže s klidem na duši můžeme říct, že první charakteristický znak pro webové rozhraní LiveSport je i u mobilní aplikace zachován.

Z nabídky sportů, kterou najdeme v postranní liště, si pohodlně zvolíme favorizovaný sport a vyjedou nám všechny zápasy roztříděné podle země, které se v ten den hrají. V liště vedle jména sportu jsou uvedena dvě čísla. Číslo v šedém rámečku poskytuje informaci o celkovém množství zápasů, které lze sledovat, červeně podbarvený rámeček zase informaci o aktuálně probíhajících zápasech. Pokud chceme zobrazit již odehrané nebo nadcházející zápasy, stačí změnit datum, a to kliknutím na ikonu kalendáře v pravém horním rohu.

Ve spodní liště se nachází čtyři hlavní ikony, a to zápasy, zápasy Live, moje zápasy a tabulky. Všechny tyto ikony se vždy vážou ke zvolenému sportu. Názvy jsou poměrně výřečné, takže není potřeba podrobnějšího představování.

V krátkosti jen zmíním živé sledování zápasů, neboť toho nabízí opravdu mnoho. Od základního přehledu hlavních událostí zápasu přes sestavy, statistiky až po ligovou tabulku. Skoro vše na co jsou internetoví uživatelé LiveSport zvyklí. U tenisový zápasů je zpravodajství obzvláště podrobné, a to míček za míčkem. Pro sázkaře nechybí aktuální kurzy několika předních sázkových společností.

Notifikace

Výrazný kus práce při sledování zápasů ušetří zapnuté notifikace. Určitě se vyplatí zabrouzdat do notifikačního centra svého telefonu a povolit je zpětně, nebo přímo při prvním zapnutí. Vyskakující upozornění informují o blížícím se zápase, o změně stavu, nebo o závěrečném hvizdu. Ať už si chcete pohlídat důležitý zápas nebo výsledek, vyplatí se tuto možnost používat. Notifikace upozorňují jen na zápasy, které jsou uložené v položce „moje zápasy“.

Livesport2

Aktualizace

Jak již bylo předem avizováno ze strany vývojářů, aplikace se dočkala drobných změn. Mezi tu největší vychytávku, která přibližuje mobilní aplikaci webové verzi, patří vzájemné statistiky týmů/hráčů, označené jako H2H. Změn se dočkaly i záložky v detailu zápasu, a v neposlední řadě se inovace nevyhnula ani tabulkám, které jsou ještě více přehledné. Nová verze je dostupná od 22. Listopadu.

Po prvním měsíci

Aplikace po úvodním týdnu spuštění obsadila hned první místo v bezplatných aplikacích na českém Appstore. Doposud se drží jako jednička ve nejstahovanějších sportovních aplikacích zdarma. Hodnocení pět hvězdiček z pěti je také dosti výřečné a aktuálně aplikací disponuje přes deset tisíc uživatelů.

Reklama

Nejčastější výtka směřující na LiveSport je reklamní banner, který se zobrazuje ve spodní části displeje. Mnoho uživatelů se shoduje, že by uvítali placenou verzi bez reklam. Pro ty máme špatnou zprávu. V současné době se o takové verzi neuvažuje, ale do budoucna její realizace není vyloučena.

Kompatibilnost

Současná verze by měla být již optimalizována i pro iPad. LiveSport pohodlně rozběhnete i na iPodu Touch. Operační systém vyžaduje iOS 6.0 a novější.

Závěr 9/10

Vysoké hodnocení vynesla aplikaci hlavně její přehlednost a funkčnost. Jednotlivé sporty jsou od sebe barevně rozlišené, takže případné splynutí výsledků hokeje a kriketu nehrozí. Aplikace vesměs disponuje všemi podstatnými funkcemi, které najdeme na webu. Ty, které stále chybí, budou přidány v nejbližší době, neboť to je hlavním cílem vývojářů.

Za závěrečnou zmínku stojí i užitečné notifikace a uživatelsky příjemný design. Bod dolů v celkovém hodnocení má na svědomí reklamní banner, který je občas limitující. Pokud podobnou aplikaci poskytující sportovní výsledky doposud nemáte, tak neváhejte. Pravděpodobně nic lepšího v současné době pro iOS nenajdete.

Aplikaci stahujte ZDE.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/livesport/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře