Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyFrancie chce po Googlu doplatit na daních 1,6 miliardy eur

Francie chce po Googlu doplatit na daních 1,6 miliardy eur

Francie požaduje po americké společnosti Google doplatit 1,6 miliardy eur (43,3 miliardy Kč) na daních. Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný zdroj z tamního ministerstva financí. Úřad i mluvčí společnosti Google ve Francii částku odmítli potvrdit. Google podle své mluvčí uvedl, že dodržuje daňové zákony ve všech zemích, kde působí.

Google má kvůli daním potíže i v dalších evropských zemích, například v lednu se s britskou vládou dohodl, že doplatí na daních 130 miliónů liber (4,4 miliardy Kč). Předcházela tomu kontrola účetnictví, kterou v Googlu provedly britské daňové orgány. Britští zákonodárci tuto částku kritizovali jako „nepoměrně nízkou”.

Francouzský daňový úřad již na začátku února uvedl, že na rozdíl od britské vlády o celkové částce požadované po společnosti Google vyjednávat nebude. Problémy ale Google řeší také v Itálii. Tamní policie firmu podle zdrojů obviňuje z daňových úniků ve výši 227 miliónů eur.

_73631463_google

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře