Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyFalešné hry pro Android otevíraly stránky pro dospělé a klikaly na reklamy

Falešné hry pro Android otevíraly stránky pro dospělé a klikaly na reklamy

Kybernetičtí zločinci vydali na Google Play stovky podvodných her a aplikací, které obsahovaly škodlivý malware. Ten postižené uživatele připravil o velké množství předplacených dat, nebo rovnou o peníze, které za služby navíc museli zaplatit.

Malware na pozadí navštěvoval pornografické stránky a následně klikal na reklamy. Tímto způsobem zločinci generují podstatné zisky. Společnost Eset informovala o tom, že malware napadl tisíce různých zařízení a postižené lidi připravil o desítky tisíc dolarů.

Infikované aplikace se v obchodu Google Play Store často maskují za populární nástroje a hry, přičemž jsou uživatelům poskytovány zdarma.

Zajímavé je, že některé škodlivé aplikace jsou schopny v telefonech detekovat antivirovou ochranu a následně se přizpůsobit tak, že škodlivou aktivitu vůbec nespustí. Ačkoliv Google škodlivé aplikace a hry z obchodu soustavně maže, není v jeho silách tento problém zcela vymýtit.

Malwarovým útokům se přitom můžete bránit poměrně jednoduše – v tomto konkrétním případě o škodlivosti aplikace napovídá samotné hodnocení, které jen zřídka dosahuje více než 3 bodů. Dále vám pomohou psané recenze a v poslední řadě i obezřetnost – pokud vám někdo nabídne jinak placenou aplikaci či hru zdarma, měli byste se ujistit, že se jedná pouze o samotného vývojáře tohoto softwaru.

2404985_eset

2404984_eset

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře