Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyFotograf trefně zachytil závislost lidí na smartphonech, které jsou „vysavače duší“

Fotograf trefně zachytil závislost lidí na smartphonech, které jsou „vysavače duší“

Pravděpodobně jste si už taky všimli, že někteří lidé bez svého mobilu prostě nemohou žít. Studie dokonce prokázaly, že existuje skupina osob, jejíž výkony se bez mobilu drasticky snižují. Podle francouzského fotografa však závislost není tím jediným, co při používání mobilu hrozí.

Renomovaný francouzský fotograf Antoine Geiger je přesvědčený, že závislost na mobilech vede ke ztrátě duše… asi podobně jako závislost na alkoholu nebo drogách. Toto přesvědčení přitom zachytil v zajímavém projektu s názvem SUR-FAKE.

SUR-FAKE sestává z několika fotografií lidí, které Antoine Geiger dále upravil tak, aby vyzněli jakožto „vysavače duší“ to znamená s rozmazanými obličeji směrem k mobilním zařízením.

V jednom z rozhovorů fotograf uvedl, že smartphony jsou „objektem masové subkultury, která krade vztah s naším vlastním tělem a obecně s fyzickým světem kolem nás“. Co na to říkáte?

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/vysavac/“/]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře