Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyFirma Intel uvádí na trh svůj první LTE modem

Firma Intel uvádí na trh svůj první LTE modem

Společnost Intel oznámila uvedení na trh svého 4G LTE řešení, které funguje v různých režimech a ve vícero pásmech. Platforma Intel XMM 7160 se nachází v LTE verzi Samsung Galaxy Tab 3 (10.1), nyní dostupném na evropském a asijském trhu.

Intel XMM 7160 je jedním z nejmenších a energeticky nejúspornějších vícemódových a vícepásmových LTE řešení pro telefony a tablety.

Řešení nabízí plynulou konektivitu napříč sítěmi 2G, 3G a 4G LTE, podporuje simultánně až patnáct LTE pásem a stejně tak podporuje funkci hlasových hovorů po LTE (VoLTE).

Je vybaven vysoce konfigurovatelnou RF architekturou, v reálném čase operuje s algoritmy pro envelope tracking a ladění antény, což umožňuje efektivní vícepásmové konfigurace, prodlužuje životnost baterie a umožňuje globální roaming v LTE sítích v rámci jednoho SKU.

WWAN_M.2_Add_in_Card_cover_diagonalZdroj: TZ Intel

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře