Pátek, 17 května, 2024
DomůRecenzeAlarm Clock Extreme - a vstávání je příjemnější

Alarm Clock Extreme – a vstávání je příjemnější

Budík, všem dobře známé zařízení, které používá každá domácnost. Pravděpodobně málo kdo bude vědět, že historie budíků sahá až do starověkého Řecka, kde vodní budík používal k oznamování začátku svých lekcí při úsvitu známý filosof Platón neboli Aristokles, syn Aristona a Periktiony.

Jak šla doba, i vývoj budíků se nezastavitelně hrnul kupředu. Z našeho století jsou to především ručičkové (mechanické) a digitální (elektronické) budíky, které jsou běžně používány dodnes. Není proto divu, že budík se stal i běžnou součástí mobilních telefonů. Většinou od nich můžeme čekat základní nastavení a běžné používání. Co ale když od budíku očekáváte přeci jenom trochu více? Pak byste měli vyzkoušet Budík (Alarm Clock) Extreme.

Budík (Alarm Clock) Extreme

Alarm Clock Extreme je budík pro Android OS s extrémními možnostmi nastavení. A mimo jiné přináší i další funkce navíc. Pojďme se tedy podívat, co od této aplikace můžete čekat a zda má pro vás smysl si ji instalovat a používat ji. Já osobně jsem s ní natolik spokojený, že si už žádný jiný budík nedovedu představit.

První spuštění aplikace

Na Google Play je Alarm Clock Extreme dostupný ve verzi zdarma a v placené. Můžete si tak aplikaci samotnou vyzkoušet, než se rozhodnete pro její zakoupení, čímž se vám otevřou další funkce a odstraní reklama. Zajímavostí je, že za celou aplikací stojí vývojáři z AVG labs – společnost dodnes provozující oblíbený stejnojmenný antivir pro PC.

Po stažení a prvním spuštění vás přivítá hlavní okno, kde později najdete výpis svých nastavených budíků, které můžete jednoduše spravovat či aktivovat/deaktivovat.

alarm clock 1 alarm clock 2

V horní části obrazovky najdete přepínací tlačítka pro zobrazení seznamu nastavených budíků, odpočet neboli minutku, stopky a nastavení. V dolní části výchozí obrazovky najdete tlačítko pro rychlé přidání nového budíku.

Přidání nového budíku

Pokud tapnete na tlačítko přidání budíku, otevře se vám editace, ve které si můžete své buzení kompletně přizpůsobit svým potřebám. Kromě jednorázového budíku si můžete nastavit, zda se má budík v určitý den v týdnu opakovat či nikoliv. Pro přehlednost můžete každý svůj nadefinovaný budík doplnit krátkým popisem, takže se ihned a snadno zorientujete ve správě vytvořených budíků.

Další možností je zvolit si typ zvonění. Vedle běžných zvuků si můžete zvolit jako budík oblíbenou skladbu, náhodné skladby podle interpreta, náhodné skladby ze seznamu stup anebo můžete nechat Alarm Clock Extreme spustit libovolnou aplikaci. Chcete, aby váš telefon či tablet při buzení vibroval? Není problém, stačí jen nastavit.

Co se mi obzvláště na Alarm Clock Extreme líbí je možnost nastavit si postupné zesilování zvuku. Budík tak nezačne ihned řvát na 100% hlasitost, ale bude se postupně zesilovat na vámi určenou hlasitost. Buzení je tak daleko jemnější a příjemnější, než strohé hlasité vyzvánění, které známe z běžných budíků.

Pokud chcete budík odložit a ještě si chvíli pospat, není problém. Stačí si definovat metodu, jakou se má odložení provést. K výběru jsou klasické tlačítko na obrazovce, stisknutí postranního tlačítka, zatřesení telefonem, vyřešení matematické úlohy či znemožnění odložení. Obzvláště vyřešení matematické úlohy je nebezpečně šikovná věc pro notorické spáče, kteří bezmyšlenkovitě budík zamáčknou a pokračují ve spaní. Aplikace vám zadá jednoduchou matematickou úlohu, kterou musíte vyřešit. Do té doby vám neumožní budík odložit či zastavit. Máte tak jistotu, že se opravdu proberete. Samozřejmostí je i volba délky odložení budíku, která je defaultně stanovena na 10 minut.

Stejně jako u odložení buzení i u ukončení lze nastavit výše popsané způsoby, kterými se má provést vypnutí zvonícího budíku.

V pokročilých vlastnostech budíku pak můžete dále volit čas k dosažení maximální hlasitosti vyzvánění, volbu zda se má budík aktivovat i v tichém režimu, způsob chování budíku při telefonování – zda má být budík ztišen či nikoliv.

Můžete si také zvolit, zda se má budík po určité délce vyzvánění sám automaticky odložit či ukončit. Pokud nevěříte sami sobě, že byste budík neustále neodkládali, můžete si zvolit dobu odložení o x minut po každém odložení a také maximální možný počet odložení.

alarm clock 4 alarm clock 3 alarm clock 5

Minutka

Klasická natáčecí minutka, kterou znáte z kuchyně. Jednoduše si natočíte, kolik hodin, minut a sekund se má odpočítat a aplikace začne zvonit, jakmile dojde odpočet ke svému konci.

Stopky

Stopky nejsou běžnou součástí Alarm Clock Extreme, je třeba si je z Google Play stáhnout. Opět jsou dostupné ve verzi zdarma v placené verzi, která odebírá reklamu. Po stažení stopek a tapnutí na jejich ikonu se načtou klasické stopky, kde můžete stopovat celkový čas a čas mezikola.

alarm clock 6 alarm clock 7 alarm clock 8

Nastavení

V nastavení aplikace si můžete definovat vlastnosti výchozího budíku, který poté budete už jen lehce editovat.

Dále je možné nastavit vzhled a chování aplikace a to zejména ikonku pro upozornění ve stavové liště, barvu pozadí, úroveň jasu displeje, velikost tlačítka odložit, orientaci displeje budíku, formát hodin či jazyk.

V nastavení chování můžete zapnout/vypnout zobrazování intervalu mezi odloženými budíky, nastavit jemné vibrace, citlivost třesení pro odložení/vypnutí budíku, definovat akci tlačítka zpět pro uložení, odemknutí displeje po vypnutí budíku, použití reproduktoru telefonu, pokud zůstanou připojena sluchátka či povolení přeskočení matematické úlohy.

V neposlední řadě je v nastavení možné zálohovat a importovat/exportovat nastavení a vytvořené budíky.

[appbox googleplay com.alarmclock.xtreme.free]

[appbox googleplay com.alarmclock.xtreme]

 

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

1 komentář

  1. No, tak teda nevim, ale nezda se mi to vyhodny za tu cenu tech par funkci navic… je tady mnohem lepsi aplikace, pokud je mi znamo dokonce z ceskych luhu, a to je Sleep as android

    V plne verzi je sice drazsi, ale ke vsem funkcim popsanym zde navic monitoruje vas spanek a vzbudi vas v momente kdy jste ‚nejsnaze‘ vzbuditelni, cili v momente kdy je spanek nejslabsi(treba v momente kdy se prevalujete z boku na bok)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře