Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyFarmáři z USA spadl omylem iPhone do zrní, o 8 měsíců později...

Farmáři z USA spadl omylem iPhone do zrní, o 8 měsíců později se našel funkční v Japonsku

Když loni v říjnu spadl jednomu farmářovi z Oklahomy mobilní telefon do obilného sila, považoval jej za nadobro ztracený. Jaké však bylo jeho překvapení, když mu o osm měsíců později domů dorazila zásilka se ztraceným iPhonem až z Japonska.

Kevinu Whitneyovi vypadl telefon z kapsy u košile ve chvíli, kdy se nakláněl nad přepravníkem obilných zrn. Hledat mobil v gigantické sýpce se mu nezdálo jako dobrý nápad, a tak se s přístrojem chtě nechtě rozloučil.

„Věděl jsem, že je navždy ztracen a už se k němu nedostanu,“ uvedl 53letý manažer farmy v Chickhashe. Nejvíce jej mrzela ztráta kontaktů a fotografie z dovolené a dceřiny svatby.

Ztracený iPhone procestoval půlku světa. Po návštěvě oklahomských skladišť a plavbě po řekách Arkansas a Mississippi, dorazil do Louisiany, odkud putoval přes oceán až do japonského města Kashima.

Po několika měsících se našel v jednom z japonských mlýnů a Whitney o tom byl kontaktován zástupcem obilní společnosti v Louisianě. Není bez zajímavosti, že telefon byl po dlouhém cestování prakticky nepoškozený a zcela funkční.

„Je to šílené, nemůžu tomu uvěřit. Hlavně, když po světě běhá tolik lidí s prasklými displeji na iPhonech,“ uvedl šťastný Whitney.

Zdroj: KFOR

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře