Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyFacebook představil chytrého asistenta, na otázky vám odpoví i lidé

Facebook představil chytrého asistenta, na otázky vám odpoví i lidé

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že Facebook pracuje na vlastní verzi hlasové asistentky. Ta se bude jmenovat Moneypenny (ve zkratce M) a nyní konečně víme i to, jak bude vypadat.

Oproti konkurenci v podobě Google Now, Siri a Cortaně nebude chytrý asistent od Facebooku sestávat pouze z odpovědí nabídnutých umělou inteligencí. Na otázky vám totiž v některých případech budou odpovídat i lidi. Důvod tohoto řešení je nasnadě – od robotických asistentů se občas dočkáme odpovědí, které nás zrovna moc neuspokojí. Facebook by se jich přitom rád vyvaroval a byl opravdu vyčerpávající.

V základu Facebook M bude fungovat jako všichni ostatní asistenti. Prozradí vám, jaké bude počasí, nebo do kdy budou mít otevřeno obchody. Skrze určité hlasové pokyny se přitom budete moci dopracovat na vybrané internetové stránky, kde si budete moci třeba i nakoupit.

Prostředí asistenta se nijak nemění od ostatních konverzací v Messengeru. To znamená, že své dotazy budete muset napsat podobně, jako svým přátelům.

Jelikož Facebook nemá svůj operačním systém, Facebook M bude fungovat v Messengeru a to zatím pouze v rámci USA. Jakmile skončí testovací provoz, služba se samozřejmě rozšíří i do dalších zemí.

Facebook-M-virtual-assistant-screenshots-640x423

Zdroj: Phandroid

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře