Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyFacebook kupuje firmu ProtoGeo, tvůrce fitness aplikace Moves

Facebook kupuje firmu ProtoGeo, tvůrce fitness aplikace Moves

Podle zveřejněných finančních výsledků se Facebooku výborně daří. Firma za první čtvrtletí 2014 vydělala 2,5 miliardy dolarů a tak investuje. Teď největší sociální služba oznámila, že kupuje Moves, populární fitness aplikaci pro iPhone a Android, která umožňuje uživatelům sledovat a nahrávat data z denních aktivit včetně chůze, běhu a cyklistiky.

Velkou výhodou Moves je to, že veškeré měření probíhá na základě senzorů telefonu. Nepotřebujete žádný speciální náramek, chytré hodinky, senzor umístěný v botě či jakékoliv další zařízení. Stačí vám jen chytrý telefon s mobilní aplikací.

Vývojáři ze společnosti ProtoGeo na svém webu tvrdí, že budou i nadále fungovat nezávisle. Facebook prozatím neplánuje provádět žádná spojování se svou sociální službou (nedojde údajně ani ke spojení databází).

Moves tak nadále bude dostupná jako samostatná aplikace, kterou najdete v obchodech App Store a Google Play pro zařízení s iOS a Androidem.

FBZdroj: MacWorld

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře