Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyMobilní divize Nokie už definitivně patří Microsoftu

Mobilní divize Nokie už definitivně patří Microsoftu

Finská společnost Nokia dokončila prodej své divize výroby mobilních telefonů americkému Microsoftu. Obě firmy se současně dohodly, že součástí transakce nebudou dvě továrny v Indii a Koreji. Microsoft se dohodl na převzetí divize Nokie za 5,44 miliardy eur loni v září.

„Dnes do naší rodiny vítáme divizi zařízení a služeb společnosti Nokia. Schopnosti a aktiva v oblasti mobilních zařízení, které si s sebou přinese, naši transformaci urychlí,“ uvedl včera Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft.

Stephen Elop, bývalý prezident a generální ředitel společnosti Nokia, jehož přímým nadřízeným teď bude Satya Nadella, bude působit ve funkci výkonného viceprezidenta pro oblast zařízení (Devices Group) společnosti Microsoft a přitom dohlížet na rozšířenou divizi zařízení, jejíž součástí jsou chytré telefony a tablety Lumia, mobilní telefony Nokia, herní konzole Xbox (hardware), tablety Surface, produkty a příslušenství s dotykovou technologií Perceptive Pixel (PPI).

S mobilními telefony Nokia se společnost Microsoft dále zaměří na trh s cenově dostupnými mobilními zařízeními, který představuje podle společnosti Strategy Analytics roční příležitost o objemu 50 miliard dolarů a kde zprostředkuje první zkušenost s mobilním zařízením další miliardě lidí.

V rámci této transakce bude společnost Microsoft respektovat veškeré záruky poskytnuté stávajícím zákazníkům společnosti Nokia na stávající zařízení.

MS

Zdroj: TZ Microsoft

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře