Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyEvolveo ES-LR1 je elektrokoloběžka s tempomatem, nosností až 120 kilogramů a slušným...

Evolveo ES-LR1 je elektrokoloběžka s tempomatem, nosností až 120 kilogramů a slušným dojezdem

Na českém trhu lze nově zakoupit elektrickou koloběžku ES-LR1 s dojezdem na jedno nabití až 40 km a rychlostí až 30 km/h. Určena je nejen dětem, ale především dospělým pro snadný pohyb ve městech, po zpevněných cestách i nenáročném terénu.

Elektrická koloběžka Evolveo ES-LR1 je vybavena motorem s výkonem 250 W, který je však schopen poskytnout okamžitý výkon až 500 W. Baterie, uložená pod stoupací deskou, má kapacitu 10,4 Ah a využívá adaptivní rekuperaci. Inteligentní systém správy baterie (BMS) chrání akumulátor před přebíjením, podpětím a vysokou teplotou.

ES-LR1 má 8,5″ nafukovací pneumatiky, dvojitý brzdný systém, který se skládá z kotoučové brzdy na zadním kole a regenerativní protiblokovací brzdy eABS. Stojná plocha koloběžky je pro vyšší bezpečnost potažena protiskluzovou silikonovou vrstvou se zesílenou odolností prosti UV záření a stárnutím díky povětrnostním vlivům. Koloběžka splňuje normy odolnosti IP54, nevadí ji tedy stříkající voda, déšť a prach. Součástí výbavy jsou i výkonná přední i zadní světla: přední světlomet má dosah 8 metrů, zadní světlo je vybaveno funkcí brzdového světla.

  

Koloběžka, u které udává výrobce nosnost až 120 kilogramů, je vybavena elektronickým zámkem a má tempomat s možností aktivace při nastavené rychlosti a také dva jízdní režimy s omezením maximální rychlosti. Barevný displej, umístěný ve středu řídítek, poskytuje dostatek informací včetně dojezdu, aktuální rychlosti nebo zvoleného jízdního režimu. Mobilní aplikace v češtině je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android i iOS a má poskytovat široké možnosti využití, včetně detailních jízdních statistik, informací o stavu baterie nebo přednastavení tempomatu, jízdních režimů a rychlostních limitů.

Dostupnost a cena

Elektrická koloběžka Evolveo ES-LR1 je dostupná za cenu je 12 990 Kč včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře