Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi připravuje špičkový telefon, který dokáže natáčet 8K video

Xiaomi připravuje špičkový telefon, který dokáže natáčet 8K video

Na známém fóru XDA Developers se objevila informace o budoucím špičkovém telefonu od Xiaomi. Zdrojový kód aplikace Fotoaparát v nadstavbě MIUI 11, kterou již testují vybraní čínští uživatelé, obsahuje totiž zmínku o podpoře nahrávání videa ve standardu  8K. V takto vysokém rozlišení žádný současný špičkový smartphone Xiaomi natáčet neumí. Tento týden představený model Mi MIX Alpha zvládá „pouze“ 6K rozlišení při třiceti snímcích.

Záznam videa v rozlišení 8K ve třiceti snímcích dosud podporují jen čipové sady Exynos 9820 a Exynos 9825 od Samsungu. Žádný jiný hardware tuto možnost nenabízí. Je tak více než pravděpodobné, že Xiaomi počká na nový procesor od Qualcommu, který již 8K záznam podporovat bude.

Současný Snapdragonu 855 Plus podporuje maximálně 4K při šedesáti snímcích za sekundu. O tom, že by se Xiaomi se Samsungem domluvilo a ve svém nadcházejícím telefonu použilo hardware jihokorejského výrobce, velmi pochybujeme.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře