Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyeMan je prvním českým vývojářským studiem, které vyvíjí aplikace pro chytré brýle...

eMan je prvním českým vývojářským studiem, které vyvíjí aplikace pro chytré brýle Google Glass

Pražské vývojářské studio se stalo prvním českým subjektem, který zahájil vývoj speciálních aplikací pro brýle Google Glass. Celosvětově je nyní k dispozici pouze velmi omezený počet těchto unikátních přístrojů. eMan vlastní jediný kus, který je v současné době v České republice k dispozici.

Brýle Google Glass jsou výjimečným elektronickým zařízením. Přístroj, jehož koncept byl americkou společností Google poprvé představen na konferenci Google I/O 2012, je v průběhu posledních několika týdnů postupně distribuován skupině asi 2000 vývojářů z celého světa zapojených do programu Glass Explorer.

Do obchodů by se brýle měly dostat na začátku roku 2014.

?Brýle Google Glass jsou mimořádným přístrojem, se kterým je spojena řada očekávání. O jejich naplnění bude ve velké míře rozhodovat kvalita aplikací, jež budou pro toto zařízení vyvinuty.

Přestože máme Google Glass k dispozici pouze několik málo dnů, ihned jsme se pustili do vývoje prvních aplikací,? vysvětluje Tomáš Čermák, marketingový ředitel společnosti eMan.

Google GlassZdroj: TZ eMan

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře