Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyElektronický nos Peres pozná zkažené potraviny

Elektronický nos Peres pozná zkažené potraviny

Díky šikovnému přístroji, který s vysokou přesností dokáže analyzovat pachové látky, snadno zjistíte, jestli jsou potraviny čerstvé a zda vám po jejich konzumaci nebude špatně.

Ovládání nevelkého elektronického nosu, který má v sobě zabudovány senzory pro měření teploty, vlhkosti a těkavých organických sloučenin, je velmi jednoduché. Stačí jej vzít do ruky, namířit na pokrm a zmáčknout tlačítko. Naměřené hodnoty jsou bezdrátově přenášeny na tablet nebo smartphone s Androidem a iOS, kde se s nimi můžete podrobně seznámit a pokud budete chtít, tak je i sdílet na sociálních sítích s přáteli.

V rámci kampaně na platformě indiegogo bude limitovaná edice Peresu dostupná za 120 dolarů, v přepočtu zhruba 2 400 Kč. Vybírat lze z černé, zelené, bílé, fialové a modré varianty. Pokud na ambiciozní projekt přispějete částkou 220 dolarů, získáte rovnou dva přístroje.

Komerční prodej šikovného elektronického nosu je naplánován na listopad a předpokládaná cena činí 150 dolarů.

2 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře