Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeRecenze: Cal - další pecka od autorů Any.Do

Recenze: Cal – další pecka od autorů Any.Do

S trochou nadsázky se dá říct, že je to nástroj starý jako lidstvo samo. Přicházíme s ním do styku denně. Plánujeme si do něj události, co nás čekají a spousta z nás je bez něj absolutně ztracena. Ano, jak správně tušíte, řeč je o plánovači všech plánovačů – o kalendáři.

Co se aplikací týče, řadím se mezi poměrně náročné uživatele a to obzvláště u těch, které mám používat každý den. Nebylo tomu tak ale vždy. Byly doby, kdy jsem se spokojil s tím, že aplikace splňuje svůj účel a její obsluha je rychlá a snadná.

Jako názorný příklad poslouží má zkušenost s kalendářem od Googlu. Když jsem si poprvé před třemi lety uvědomil, že moje hlava na to všechno dění nestačí a můj rozpočet není připraven na další zatížení v podobě blonďaté, metr devadesát vysoké, asistentky, sáhl jsem právě po něm. Fungoval jsem s ním poměrně dlouhou dobu a vyhovoval mi v mých tehdy nenáročných požadavcích. Nicméně s postupným vývojem trhu na jedné straně a změnou priorit u mě na straně druhé, jsem se začal poohlížet po jiných, řekněme, sofistikovanějších řešeních. Upřímně, ani jsem moc nevěděl, co konkrétně hledám. Dokud mi to Cal neukázal.

Deja vu

Kdybych vám dal Cal do ruky a nechal vás třikrát hádat, věřím, že byste přišli na to, kdo za ním stojí. Rukopis autorů, kteří mají na svědomí bojovníka s prokrastinací Any.Do, je na ni víc než patrný. Už při samotném spuštění si získá vaši pozornost moderním design spolu s minimalistickými prvky. Další slova chvály přichází na řadu při výběru některého ze dnů. V pozadí každého z nich se nachází fotka, díky čemuž celé prostředí ožije. Profíci pohybující se v umělecké branži mohou namítnout, že se tam některé z fotek nehodí. Nicméně já, se svou troškou estetického cítění a okem laika, jsem víc než spokojen. Portfolio fotek se úspěšné vyhýbá kýčovitým snímkům, a tak se vám naskýtá možnost se pokochat nad zajímavými a nápaditými obrázky ze světa módy, aut, umění, architektury a designu.

any_do_cal (1)3

V praxi

Nyní malá demonstrace toho, co Cal umí. Chceme se jít večer někam navečeřet. Zvolíme tedy možnost přidání a vybereme, zda se bude jednat o úkol nebo událost. Uvedeme, co je předmětem úkolu (v našem případě jde o večeři) a dále stanovíme čas. Na osmou hodinu to bude ideální, s tím, že chceme, abychom byli 15 minut před začátkem upozorněni. Večeřet ale sám, to není to pravé ořechové, takže vezmeme s sebou pár přátel. Tapneme na ikonu postavy a vybereme, kdo bude oním šťastlivcem a půjde s námi. Vybraným můžeme také rychle a jednoduše zaslat zprávu nebo email podle potřeby. Uložením události zároveň rozešleme pozvánku účastníkům, to ale zatím nechceme. Jelikož se ale večeře u mě doma většinou zvrhávají (a já to nehodlám opět uklízet), tak se najíme v některém z příjemných brněnských podniků. Například U Čápa, který je na ulici Obilní trh. Pokud bych nevěděl, jak se tam dostat, mohu zvolit možnost navigovat a na mapě se mi už naplánuje trasa. Nemám ale hotovost, takže si připíši do poznámek události, abych se zastavil u bankomatu.

Kalendář dále nabízí možnost synchronizace s Facebookem, Any. Do a dalšími aplikacemi. Propojení s Facebookem zajistí například to, že budete mít ve svém kalendáři uvedené narozeniny svých přátel a rovněž vám umožní pohodlné zaslání zprávy nebo emailu. Díky symbióze s Any.Do se vám budou zobrazovat v Cal i vaše úkoly. Ani možnost nastavení jako widgetu není k zahození.

Do budoucna

Vývojáři avizovali, že se v budoucnu můžeme těšit minimálně na další dvě aplikace v jejich režii a to Mail a Memo. Těžko říct, čím nás ony ohlášené aplikace překvapí a zda posunou onu pomyslnou laťku ještě výš, než je tomu doposud. Ale minimálně můžeme očekávat skvělé zpracovaní a praktický přínos do života každého jedince.

Závěr

Výborná aplikace, která dala označení „kalendář“ nový rozměr. Chápu, že ne úplně každý je na to se rýpat v každé události, která ho čeká (vytvoření poznámky mu bohatě postačí), ale pokud se s ním naučíte pracovat a dovolíte mu, aby odváděl svou práci na plno, určitě si Cal oblíbíte.

Co se mi líbilo

  • Prvotřídní zpracování
  • Intuitivní ovládání
  • Možnosti synchronizace

[appbox appstore id648287824]

[appbox googleplay id=com.anydo.cal&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Cal/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

1 komentář

  1. Mě se to moc neosvědčilo. Mám v kalendáři hodně položek, často jich hodně přehazuju upravuju a měním a tohle je spíš takovej zápisníček.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře