Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyEditions at Play je nová sbírka interaktivních knih od Googlu

Editions at Play je nová sbírka interaktivních knih od Googlu

Americký internetový gigant Google představil nové knihkupectví Editions at Play. Nenajdete v něm klasické elektronické knihy, ale knihy v interaktivní podobě. To znamená, že vedle čtení je svým způsobem budete hrát a nebo na dění uvnitř nich reagovat.

Knihkupectví Editions at Play je v současné době začínajícím projektem, takže uvnitř něj najdete jenom dvě knihy. V první řadě se jedná o Entrances & Exits od Reifa Larsena, v tom druhém potom o The Truth About Cats & Dogs od Sama Riviera a Joea Dunthorneho.

Entrances & Exits je kombinace textu a interaktivních prvků, které se nacházejí ve službě Google Street View. Úkolem čtenáře/hráče je objevovat nové prostředí a zkoumat věci okolo něj. Jedná se tedy o jakousi adventuru hodně podpořenou psaným slovem.

The Truth About Cats & Dogs je potom sbírka deníků, mezi nimiž se můžete libovolně přesouvat a užívat si zápisky, které vás právě zaujaly.

Dvojici titulů už brzy doplní další interaktivní knížky. Jejich seznam si můžete v knihkupectví prohlédnout. Všechny knihy a to včetně dvou výše zmiňovaných titulů, jsou upravené tak, aby vám skvěle běžely i na mobilu. Vedle toho by si s nimi však měl poradit i váš internetový prohlížeč.

Obě dostupné knihy jsou v obchodě Editions at Play k dostání za 3,50 €. Obě jsou přitom k dispozici v anglickém jazyce. I tato skutečnost by se samozřejmě časem měla změnit, ale jak už jsme říkali – projekt Editions at Play je teprve v plenkách, takže si nejspíše ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat.

Editions-at-Play Editions-at-Play-2

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře