Pondělí, 13 května, 2024
DomůRecenzeDungeon Hunter 2: Diablo pro handheldy

Dungeon Hunter 2: Diablo pro handheldy

RPG hry byly vždy nejoblíbenějšími hrami jak na PC tak i na konzolích. Troufáme si říct, že Diablo je opravdovým skvostem a legendou. Toho jsou si velmi dobře vědomi i vývojáři z Gameloftu a proto si vzali inspiraci právě z této hry a vytvořili RPG, které se v mnoha směrech od této hry neliší. Jste fanoušky RPG her? Tak to je tu Dungeon Hunter 2 právě pro vás.

Dungeon Hunter 2 je následovníkem jeho neméně úspěšného titulu Dungeon Hunter a dostal hru ještě  na vyšší úroveň. Hra se dokonce dočkala i třetího pokračování, to však bohužel vypustilo příběhovou linii, ale stalo se free titulem. Dle našeho názoru se Dungeon Hunter 2 opravdu povedl a neměl by chybět v kolekci žádného pařana.

Hratelnost 10/10

Existuje mnoho RPG, které jsou opravdu kvalitní, mají dobrý příběh, ale unudí vás k smrti úkoly typu dojdi z jedné části mapy na druhou a zpět. Tomuto se však díky bohu v Dungeon Hunterovi vývojáři vyhnuli a zajistili si tím tak naší přízeň.

Při vstupu do hry si vytvoříme postavu, za kterou chceme hrát. Jsou to tři typické druhy ? zloděj, válečník a lučištník. Jakmile však dosáhneme požadované úrovně, odemkne se nám možnost vybrat si jednu ze dvou specializací každé postavy. Celkem tedy můžete hrát až šesti různými styly boje a navíc jsou dostupné tři úrovně obtížnosti (Lehká, Střední, Těžká) což zaručuje mnoho hodin opravdu kvalitního gameplaye.

Příběh je velmi poutavý, ale trochu krátký, tedy pokud plníte jen hlavní úkoly a nezaobíráte se vedlejšími. Bohužel však hráči bez znalosti anglického jazyka o příběh přijdou, jelikož ani Dungeon Hunter 2 není, tak jako většina her, v české lokalizaci.

Celý příběh začíná ve vězení, odkud vás vysvobodí záhadný starý muž. Po té co se prosekáte ven, vám příběh vysvětlí, že jste poslední nadějí lidstva na záchranu. Jste totiž z odvěké linie králů a máte nárok na to stát se dědicem trůnu a tím pádem vládcem celého známého světa. To se vám samozřejmě zamlouvá a tak se trůn pokusíte získat a nastolit mírumilovnou vládu. Bohužel však vaše rodina nemá jen členy s tak šlechetnými úmysly jako vy ? je zde váš bratr, který je posedlý mocí a pokusí se získat trůn jen pro sebe s pomocí královny temnot, kterou chce vyvolat rituálem. Vaši jedinou možností je sesbírat pět víl, které zastupují pět elementů (oheň, voda, vzduch, země a elektřina) a zhatit tak plány zlomyslného bratra. Jak se však vše nakonec vyvine, vám prozrazovat nebudeme.

Ve hře se setkáte s velkým množstvím nepřátel různého charakteru a vzhledu. Pro nás je toto velkým plus, jelikož nikoho by nebavilo zabíjet neustále stejný druh nepřátel. Bohužel však musíme konstatovat, že herních předmětů je opravdu málo. Sice je pěkné, že vývojáři rozdělili předměty do pěti kategorií podle vzácnosti, ale kdo se má neustále koukat na ten samý design a vyznat se v předmětech, když se jmenují naprosto stejně.

Také se nám líbilo, že je dostupných mnoho schopností a to jak pasivních tak i aktivních.

Pokud jste člověkem, který si rád užívá multiplayerovou hru, je zde možnost i pro vás, jednoduše si zahrajte hru s kamarády přes WiFi, nebo Bluetooth.

Grafické zpracování 5/10

Tak zde se vývojáři opravdu moc nevytáhli, chápeme, že měli jistě mnoho práce s vymýšlením příběhu a vytvářením tolika postav, ale zajisté mohli udělat postavy méně hranaté, animace lépe propracovat (třeba by potom běžící válečník nevypadal jako baletka obalená popelnicí) a celkově si na grafice mohli dát více záležet. Jak jsme již zmiňovali, ve hře není moc velká sorta itemů, což vede k tomu, že vaše postava změní vzhled maximálně čtyřikrát za celou hru. Navíc největší požitek z postupného level-upování je ten, že naše postava vypadá čím dál tím více nebezpečně a nabušeně. Toho se však v Dungeon Hunterovi téměř nedočkáte, protože dobře vypadající brnění se objevuje až na úplném konci hry. Také nás poměrně zklamala postava válečníka, který vypadá spíše jako klučina, než jako nebezpečný stroj na smrt. Typovali by jsme mu tak 70 kilo a k tomu připočtěte ještě jeho opravdu zvláštní způsob běhu? Inu zde by bylo hodně co vylepšovat.

Efekty jsou však poměrně povedené. Všimli jsme si však jisté podobnosti (a to velmi velké) mezi jedním z bossů hry a samotným Diablem (hlavní boss ve hře Diablo 2). Zřejmě se asi nechali vývojáři unést příliš mnoho.

Zvuky 10/10

Ve hře se setkáme s celkem solidním soundtrackem, který se vždy hodí do dané lokace a nijak nenarušuje hráčův pocit ze hry. Pokud by se vám však soundtrack nezamlouval, není problémem si ve hře pustit svou vlastní hudbu skrze zabudovaný přehrávač. Bohužel si však nedokážeme představit, že by jsme při souboji s nemrtvými poslouchali například Party Rock Anthem od LMFAO.

Ovládání 7/10

Zde bychom rádi vytkli pár chybek:

Opravdu nám ve hře překáželo to, že joystick byl defaultně připevněný v levém dolním rohu a to tak, že když jsme si nedali pozor, tak nám prst ujížděl z obrazovky. Opravdu nevíme, proč byl joystick připevněn právně sem, ale moc chytré to nebylo.

Druhou chybou je, že pro kouzla jsou pouze tři chlívečky, což třeba pro kouzelníka není opravdu vůbec výhodné.

Také bylo poměrně obtěžující to, že abychom se koukli do mapy, museli jsme rozkliknout herní nabídku, poté zvolit položku mapa a zase se vrátit do hry. Minimapa nám v HUDu opravdu chyběla. Navíc je známý bug, že v jedné z části hry, se nezobrazuje na mapě ukazatel, toho kam máme jít a kdybychom si v redakci nevyhledali na internetu informace, jak dále pokračovat a jak danou lokaci najít, zřejmě by jsme skončili uprostřed hry hledáním vchodu do Northerlands.

Sečteno, podtrženo

Pokud máte rádi RPG hry, ve kterých je poutavý příběh a skvělá hratelnost, tak jistě neváhejte a vrhněte se do Dungeon Hunter 2. Hra za tu útratu stojí (7$ na iOS a 5$ na Android). Pokud vám však nejde o příběhovou linii, šáhněte určitě po Dungeon Hunterovi 3, jelikož má mnohem lepší grafické zpracování a celkově je propracovanější. Pokud přehlédnete drobní nedostatky ve hře, tak vás jistě uchvátí a vydrží vám na opravdu dlouho. Ve hře jsou samozřejmě achievementy. Hru doporučujeme, jelikož takto dobře zpracovaných RPG není mnoho. Přejeme mnoho zábavy.

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře