Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyApple vylepšil v tichosti iPad 2, vydrží déle na baterii

Apple vylepšil v tichosti iPad 2, vydrží déle na baterii

Apple v tichosti aktualizoval hardware stále prodávané druhé generace iPadu. Změna se týká pouze procesorové části, která má sice stále stejný výkon, avšak pozitivně ovlivňuje výdrž celého zařízení na baterii. S informací přišel server Anandtech.

Jeho redaktoři si inovovaný iPad 2 (kódové označení iPad 2.4) zakoupili u amerického řetězce Best Buy. Přístroj je osazen SoC jednotkou A5, která je nově vyráběna modernější 32nanometrovou technologií. Původní verze byla přitom osazena 45nm alternativou.

Protože je samotný čip menší a úspornější, výdrž iPadu na baterii se zvýšila v průměru o 15,8 procenta. Při prohlížení webových stránek vydrží zapnutý 11,7 hodiny, zatímco starší verze pouze 10,1 hodiny.

Výrazného rozdílu si pak všimnete i při hraní her (7,9/6,12 hodiny) a video testu, kdy byl na tabletech přehráván dvouhodinový film v HD rozlišní (720p).

V současné době se tak prodávají dvě verze postaršího iPadu. Bohužel pro zákazníky není bez rozbalení krabice a zapnutí iPadu možné zjistit, zdali mají v ruce novou, nebo starší verzi.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře