Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyDočkáme se iCar? Apple prý tajně vyvíjí auto na elektrický pohon

Dočkáme se iCar? Apple prý tajně vyvíjí auto na elektrický pohon

Apple údajně přetahuje špičkové automobilové inženýry firmám Tesla Motors a BMW, aby pracovali na utajeném projektu Titan. Ten má za cíl vyrobit elektrické vozidlo, schopné jízdy bez účasti řidiče. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na dobře informované zdroje.

Výrobce iPhonů a iPadů odmítl zprávy komentovat s tím, že se jedná o ničím nepodložené „spekulace a fámy“. Projekt Titan je tak zatím naprostou spekulací.

Že se nakousnuté jablko ale přinejmenším zajímá o automobilovou oblast, by bylo více než logické. Vlastní samořiditelná auta vyvíjí už několik let i jeho úhlavní rival, internetový gigant Google. Šéf Apple, Tim Cook, navíc v minulosti uvedl, že automobilový průmysl je oblast, ve které by se mohla firma angažovat.

Apple má dostatek financí, aby se do náročného projektu pustil. Firma drží v hotovosti asi 178 miliard dolarů. Na vývoj a start výroby vlastního vozu jsou to zásoby více než dostatečné.

imoveZdroj: 1 2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Jedna faktická poznámka. Uhlavním rivalem Google není Apple ale Microsoft. Počty soudních sporů, naschvály či ostentativní „ignorace“ produktů toho druhého to dokazují. Zatímco u produktů Google a Apple jde spíše o tolerovanou koexistenci.

    • Ono se to týkalo mobilních OS, kde Microsoft zatím paběrkuje, na rozdíl od Googlu. Pěkný večer.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře