Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyTegra X1 je nejvýkonnější mobilní procesor na světě, v Antutu poráží konkurenci...

Tegra X1 je nejvýkonnější mobilní procesor na světě, v Antutu poráží konkurenci na hlavu

Čínský server Mydrivers zveřejnil údajné výsledky SoC nVidia Tegra X1 v benchmarku Antutu. Nedávno představený čip dosáhl excelentního skóre a s velkým náskokem nechal veškerou konkurenci za sebou.

Výsledek z AnTuTu, na který upozornil často citovaný asijský web, není nic jiného než fantastický. Testovací zařízení vybavené Tegrou X1 dosáhlo v populárním testu skóre 74 977 bodů. Jen pro srovnání: dosavadní rekordman, smartphone Meizu MX4 s čipsetem MediaTek MT-6595, si připsal „jen“ na 47 765 bodů.

nVidia svou novou čipovou sadu představila začátkem roku na veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky International Consumer Electronics Show. Tegra X1 má 256 grafických jader Maxwell a osm 64bitových výpočetních jader (čtyři Cortex A57 a čtyři Cortex A53), přitom je ale energeticky dvojnásobně efektivní než její předchůdce K1. V plné zátěži si řekne jen o 10 wattů.

Hlavním prostorem pro nasazení nového SoC kalifornského výrobce jsou počítače v autech, včetně těch bez řidičů.

1019c3594ad74921891dc37cbbfbf970

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Konečně jsem se díky tomu dověděl, kde je s výkonem ten novej samsung galaxy S6 – pořád jsem si říkal jak je silný a podle toho, že meizu má „jen“ 47k bodů a X1 až 75k tak ten samsung je parádní, stejně X1 nemá jít na mobil, má jít do aut…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře