Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyVideo Volkswagenu zrazuje řidiče od posílání textovek za jízdy

Video Volkswagenu zrazuje řidiče od posílání textovek za jízdy

Vejdete do kina, usadíte se do pohodlné sedačky a čekáte, že už to brzy vypukne. Jenže místo hollywoodského blockbusteru se začne promítat nudná ukázka jedoucího auta. Koukáte a nevíte co si o tom myslet. Po několika sekundách vás smartphone upozorní na příchozí SMS.

Skloníte hlavu, přečtete si zprávu a v tu ránu se ozve rána jako z děla. Na promítacím plátně poté už jen vidíte rozbité přední sklo a kouř, který vychází z motoru.

To, že psaní zpráv za jízdy ohrožuje bezpečnost provozu, je známý fakt. Řidič se nevěnuje jízdě, sleduje displej a do toho naťukává zprávu do mobilu minimálně jednou rukou. Jenže i malá chvilka nepozornosti vás může dostat do pořádného maléru a připravit o život.

Automobilka Volkswagen o tom všem ví a proto se rozhodla natočit kampaň Eyes on the road, zeměřenou proti používání telefonu za volantem, přesněji řečeno proti psaní textovek.

Děsivý klip už pouští nic netušícím návštěvníkům hongkongského multikina. O tom, že video některé lidi pořádně vyděsilo, ani v nejmenším nepochybuji.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Nechápu. To jako všichni při vchodu do kina oznámili svoje tel. číslo, aby jim pak v kině mohli poslat textovku?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře