Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyiOS - Nechte si přečíst automaticky všechny texty

iOS – Nechte si přečíst automaticky všechny texty

Občas se vám stává, že nemůžete z jakýchkoliv důvodů číst text na displeji? Máte chuť si delší email nebo jakýkoliv text nechat přečíst? Nebo pouze nechcete číst texty během řízení?

Záleží samozřejmě na situaci a daných preferencích uživatele, ale v některých případech přijde tato funkce určitě vhod. Výbornou zprávou je, že iOS má tuto funkci zabudovanou již v základu a je nutné ji pouze aktivovat.

V článku vám přinášíme tip, jak zapnout možnost předčítání textu na iOS zařízeních. Postup je jednoduchý a zvládne jej opravdu každý uživatel jablečného zařízení.

Nastavení čtení textu

Jak je již uvedeno v textu, funkce se nachází již v základu systému a je nutné ji povolit. Zapnutí naleznete v menu – obecné – zpřístupnění – přečíst výběr. V této sekci je nutné potvrdit, respektive aktivovat políčko přečíst výběr. V tomto nastavení je možné vybrat také z několika dalších hlasů, respektive jazyků. Dobrou zprávou je, že čeština je již v základu a není nutné ji nijak instalovat. Poté je ještě možné zvolit rychlost čtení a zvýrazňování slov během čtení.

IMG_0067 IMG_0068

Při kliknutí na hlasy a dále češtinu je možné stáhnout vyšší kvalitu hlasu. Doporučujeme, i sám systém k tomu nabádá, abyste pro stahování tohoto balíčku využili WiFi síť.

IMG_0069  IMG_0070

Výše jsme si uvedli jak aktivovat automatické čtení. Ale jak a především kde je možné jej využít? Stačí označit jakýkoliv text dlouhým podržením a vybrat možnost čtení. Předčítání může být občas lehce kostrbaté, nicméně i přes tuto menší nevýhodu se jedná o plnohodnotnou náhradu vlastního čtení. Pokud tedy nemůžete nebo nechcete číst, nechte telefon sám předčítat. Je to jednoduché, rychlé a funkční.

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře